تبلیغات
                                  به نام خدا                         امیر بدیعی
روزنامه دیواری
روزنامه دیواری شامل بخش های مختلفی است كه ما به آن ها می پردازیم:                  -طنز :شامل مقاله های جالب ، لطیفه های خنده دار و عكس ها و كاریكاتورهای بامزه است.                                                                                                  -مصاحبه:شامل گفت وگو با یكی از اشخاصی كه در محل مورد نظر مشغول به كار است می شود.                                                                                                    -اخبار مدرسه:شامل اتفاقات به وجود آمده در مدرسه یا اطلاعیه های گفته شده در مدرسه است.                                                                                                  -اخبار كلاس:شامل اخبار و یا اتفاقات مهمی كه در كلاس انجام شده است ، می شود.       -مقالات:شامل ركورد های جهان ، مقالت مهم در ایران و جهان و اتفاقات مهمی كه در آن ماه افتاده است می شود.                                                                        -نطرسنجی:شامل نظر سنجی درباره ی روزنامه دیواری ، معلمین و... می شود.                 -معما:شامل چیستانها و معماهای ان ماه می شود.


به نام خدا
محمد طوسی
نشریه ی دیواری مجموعه ای از هنرهاست. نقاشی,طراحی,خطاطی و نویسندگی از جمله هنر هایی هستند که به روزنامه دیواری جلوه ای خاص می دهند. تهیه و انتشار روزنامه دیواری به این سبب که یک کار گروهی است, باعث تقویت روحیه مشارکت, همکاری و هماهنگی می شود. در روز نامه دیواری ما از هر هنری می توانیم استفاده کنیم. در مورد طنز, بازی, شعر, ادبیاتو خیلی چیز های دیگر که من نمی دانم. روزنامه دیواری نیاز به همکاری, همدلی و دقت فراوان دارد. در روز نامه دیواری ما از عکس ها و متن هایی که در مجله یا روزنامه هم به کار رفته می توان استفاده کرد. علاوه بر این ها ما نظر سنجی و مصابحه نیز به کار می بریم.. تمام این مطالب به زیبایی روزنامه دیواری کمک می کند. در ضمن باید از رنگ های شاد که به روزنامه دیواری جلوه می دهد نیز استفاده کرد. علاوه بر مطالب و عکس ها تزیین نیز نقش بسیار مهمی در روزنامه دیواری دارد.مطالب نیز باید بسیار جدید و بروز باشد. روزنامه دیواری باید بسیار تمیز باشد منظور ازر این حرف این است که نباید چسب یا چیز دیگری در ان دیده شود.می توان در روزنامه دیواری از مطلب دست نویس استفاده کرد که البته آن باید بسیار زیبا باشد.(منظور از لحاظ خوش نویس است) اخبار نیز بخش بسیار مهمی در روزنامه دیواری دارد                                         بنام خدا

زراعت کار

روز نامه دیواری

همان طور که ازموضوع معلوم است ،من می خواهم درباره ی روزنامه دیواری صحبت کنم. روزنامه دیواری از جهات زیادی شبیه به روزنامه است مانند:مطالب ،اندازه و... . امّا تفاوت هایی هم دارند مانند این که در روزنامه دیواری از مقوا های رنگی ،از هر روزنامه دیواری فقط یک نسخه ساخته می شود، روزنامه دیواری فروشی نیست، روزنامه دیواری بر روی دیوار نصب می شود.

هر روزنامه دیواری دارای موضوع اصلی است و در کنار موضوع اصلی مطالب متفرقه مانند: لطیفه،چیستان،دانستنی ها و ... زده می شود.برای روزنامه دیواری  مسابقاتی در سطح کلاسی تا کشوری برگزار می شود. معمولاَ باید روزنامه دیواری را در جایی چسباند که در معرض دید عموم باشد و هر کس که از جلوی آن رد شد نگاهی به آن بیاندازد.

روزنامه دیواری را به هر شکل می توان تزئین کرد. در گروه های تک نفره تا 6الی7 نفره میتوان برای تهیه ی روزنامه دیواری شرکت کرد.می توان کار را در گروه تقسیم کرد. به طور مثال می توان فردی را به عنوان سرپرست و ناظر کیفی گروه قرار داد یک نفر به عنوان تهیه ی مواد و ابزار،نفر دیگر برای آوردن مطالب،فردی برای چاپ رنگی ،فردی حامی مالی و ...

                    

 

 

 

موضوع:ایران

کشور ایران کشوری تقریبا بزرگ در جنوب غربی آسیا است.ایران در میان کشور های ترکمنستان آذربایجان ارمنستان عراق ترکیه افغانستان و پاکستان قرار دارد.

آب و هوا

آب و هوای ایران به سه دسته ی بیابانی نیمه بیابانی و ناحیه ی خزری تقسیم می شود.ایران از نظر بارش کشوری کم باران و خشک محسوب می شود.ایران دارای دو دشت بزرگ کویر و لوط است.

صنعت

ایران کشوری صنعتی با منابع فراوان می باشد.به طور کلی می توان صنعت ایران را به دو دسته ی سنتی و نوین تقسیم کرد.صنعت سنتی یعنی تولید کالا با استفاده از خلاقیت فردی.مانند:قالی بافی سفال سازی منبت کاری و ... اصفهان یکی از مراکز مهم صنایع سنتی است.

صنعت نوین یعنی تولید کالا با استفاده از ماشین آلات و روش های نوین تولید.در ایران حدود 12000 کارگر(صنایع)وجود دارد.حدود%37 صنایع در استان تهران است.

منابع

ایران دارای منابع  بسیار زیاد از جمله:نفت گاز مس آهن نمک زغال سنگ و... است.ایران یکی از بزرگ ترین صادر کنندگان نفت و گاز است.

صنایع مس

ایران با داشتن دو معدن بزرگ مس در سرچشمه و میروک یکی از بزرگ ترین صادر کنندگان مس در جهان است.در معدن سرچشمه علاوه بر 200 هزار تن مس خالص حدود 20 تن نقره و یک تن طلا هم وجود دارد.کارخانه ی ذوب و تبدیل مس به انواع کالا ها در استان کرمان واقع شده است.

صنایع پتروشیمی

اولین مجتمع پتروشیمی ایران در سال 1342 در مرودشت شیراز ساخته شد.ایران سالانه500 هزار تن از صنایع پتروشیمی خود را صادر می کند.

تولیدات کشاورزی

تولیدات سالانه ی کشاورزی ایران عبارت است از:گندم10 میلیون تنـبرنج یک و نیم میلیون تن ـمرکبات 650 هزار تن ـ پنبه350 هزار تن ـچای 175 هزار تن ـ خرما165 هزار تن و پسته 50 هزار تن

دام

در ایران حدود 7600 گاوداری و 700000 گاو شیر ده وجود دارد.در مجموع از 70 میلیون دام حدود%57 گوسفند و

%28 بز و بقیه سایر دام های بزرگ هستند.

رده بندی منابع انرژی

ایران دومین صادر کننده ی گاز در جهان و دومین صادر کننده ی نفت در خاور میانه و اولین استخراج کننده ی زغال سنگ در جهان و دومین کشور دارای منابع مس می باشد.

منابع:داره المعارف کودکان و نوجوانان

 دانستنی ها
آیا می‌دانید سالی ۵۰۰ شهاب سنگ به زمین برخورد می‌کنند.
آیا می‌دانید خورشید روزی ۱۲۶٫۰۰۰ میلیارد اسب بخار انرژی به زمین می‌فرستد.
آیا می‌دانید کوچک‌ترین زمین فوتبال ساخته شده یک بیست هزارم یک تار مو است (نانو).
آیا می‌دانید با دویدن می‌توان مسافر زمان بود و کسری از ثانیه از دیگران بیشتر عمر کرد.
آیا می‌دانید ۵۶ درصد افرادی که دست چپ هستند، تایپیستند.
آیا می‌دانید برای تولید ۱ لیتر بنزین ۲۳٫۵تن گیاه در گذشته مدفون شده است.
آیا می‌دانید هر ۱ دقیقه نسل یک موجود زنده منقرض می‌شود.
آیا می‌دانید داوینچی با یک دست می‌نوشت و با دست دیگر نقاشی می‌کشید.
آیا می‌دانید گوش و بینی در تمام طول عمر رشد می‌کنند.
آیا می‌دانید آب دریا بهترین ماسک صورت است.
آیا می‌دانید در ساخت برج ایفل ۲٫۵ میلیون پیچ و مهره به کار رفته است.
آیا می‌دانید بینی انسان قادر به تشخیص ۱۰٫۰۰۰ نوع بوی مختلف است.
آیا می‌دانید انرژی که خورشید در ۱ ثانیه تولید می‌کند برای مصرف ۱ میلیون سال زمین کافی است.
آیا می‌دانید غیرممکن است که بتوانید با چشم باز عطسه کنید.
آیا می‌دانید ما در طول زندگیمان ۱۸ کیلو پوست می‌اندازیم.
رنگ مورد علاقه ۸۰ درصد آمریکایی‌ها آبی است! آیا میدانید
آیا می‌دانید در این دنیا تعداد جوجه‌ها از آدم‌ها بیشتر است.
آیا می‌دانید نوارهای لاستیکی خیلی طول می‌کشد تا سرد شوند.
آیا می‌دانید مغز در هنگام خواب فعال‌تر از وقتی است که تلویزیون می‌بینید.
آیا می‌دانید اگر مادران در زمان بارداری سیب به خصوص سبز استفاده کنند نوزادانشان زیبا می‌شوند.
آیا می‌دانید مادران باردار از انگور و جوانه گندم و امگا ۳ استفاده کنند بچه‌های آن‌ها تیزهوش می‌شوند.
آیا می‌دانید ایران ۱۰۱۸ شهر دارد.
آیا می‌دانید پر آب‌ترین رود ایران کارون در خوزستان است.
آیا می‌دانید بام ایران استان چهارمحال و بختیاری است.
آیا می‌دانید هر فردی در طول ۲۴ ساعت ۲۳ هزار بار نفس می‌کشد